Mor Renk Dekorasyon Örnekleri

Mor rengi hem kadınları yansıtabilirken hem de bazı yönleriyle erkekleri de yansıtabilir. Bu nedenden dolayı ve odayı gayet hoş göstermesi nedeniyle beğenilen bir renktir.

Örneğin mor rengini bir çocuk odasında kullanmak çok iyi olacaktır. Hem erkek hem de kız çocuk tarafından yadsınmaz. Görüldüğü gibi beyaz rengiyle beraber kullanıldığında gayet sade ve hoş durmaktadır.

Mor rengi asilliği temsil eder. Avrupa’da eskiden soylu kişiler hep mor giyinirlermiş. Sizde mor rengini evinize taşıyarak gayet gösterişli olabilirsiniz.

Mor renginde biraz oynamalar yaparak size daha uygun dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Mor rengi ev dekorasyonunda en çok banyolarda tercih edilmektedir. Resimde gördüğünüz gibi mor rengi bazı yerlerde bordoya yakınlaştırılarak harika bir görüntü elde edilmiştir.

Ayrıca mor rengini biraz daha açarak mutfaklarda kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi mor rengi mutfakta ferahlık ve genişlik hissi uyandırıyor.
Mor rengi insanda pozitifliği açığa çıkarıyor.

Mor rengi oturma odasında kullanırken uyumlu başka bir renk ile tamamlamak çok daha iyidir. Resimde gördüğünüz oturma odasında beyaz rengini mor şahane bir şekilde tamamlamış. Aksesuarlarda mor rengi güzel bir görüntü oluşturmuş.

Mobilyalarınızda da yoğunlukla kullanabilirsiniz mor rengini. Mor renk mobilyanın üzerine uyumlu yastıklar çok iyi olacaktır. Mor oda dekorasyonları, tamamen asilliği ön plana getiriyor. Mor Renk Dekorasyon Örnekleri

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s