Küçük Odaları Büyük Göstermek

Eğer odalarınız küçükse ve yerleştirmeniz gereken fazla sayıda eşya varsa canınız sıkılabilir. Tüm eşyalar küçük odaya yerleştirildiğinde görüntü bozukluğu ortaya çıkar. Fakat endişelenmeyin. Size vereceğimiz küçük odalar için dekorasyon örnekleri sayesinde sizde odanızı en iyi şekilde dekore edebilirsiniz.
Küçük oturma odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız oturma takımı almayın. Fazla yer kaplayacaktır. Bunun yerine 3lü kanepe ve bir tane tekli koltuk yeterlidir. Tekli koltuğunuzun rengi tek renkten oluşsun ve rengi 3lü kanepe ile uyumlu olsun.

Yada bu resimde gördüğünüz gibi kanepeyi köşeli alabilirsiniz. Bu sayede hem oturma yeri fazla olan bir oda elde etmiş olur hem de alanı en iyi şekilde değerlendirmiş olursunuz.
Kanepe ve tekli koltuğun yanına küçük bir masayı da uygun şekilde oturma odasına yerleştirdiğinizde istediğiniz dekorasyonu elde edebilirsiniz.
Küçük odalarınızı büyük göstermek için çok basit 2 kural vardır. İlki renk seçimi: Odayı açık renklere boyamanız odayı olduğundan daha büyük gösterecektir. Kapalı renkler ise daima daha da küçük gösterir. İkinci kuralımız: Aynalar. Odanıza koyacağınız ayna evde derinlik yaratacaktır.

Tüm eşyalarınız küçük odaya sığmayacağı için sadece gerekli olanları almaya çalışın ve duvarlara küçük küçük dolaplar yaptırın. Dolaplarınızın rengini odanın rengine uyumlu seçip içine eşyalarınızı doldurabilirsiniz. Duvarlara yapılacak bu işlem sayesinde yer tasarrufu sağlarsınız.
Ayrıca mobilya ile aynı renk olmayan fakat uyumlu olan yastık ve şal kullanmanız göze hoş gelecektir.

Küçük Odaları Büyük Göstermek

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s