Balkon Dekorasyon Fikirleri

Özellikle yaz aylarına girildiğinde balkonlarda değişiklik zamanının geldiğini görürüz. Balkon ve teraslarda yeniliğe gitmeniz ailenize ayrı bir keyif verecektir. Araştırmalarımız sonucu en güzel dekorasyon örneklerini ve fikirlerini sizlerle paylaşıyoruz.
Balkonlarda sıklıkla aksesuar kullanmak en uygun seçimdir. Değişik renklerde aksesuarlar balkona canlılık getirir özellikle yeşil çiçeklerinizi balkonda aksesuar olarak kullanabilirsiniz.
Ayrıca balkonunuzda ferforje demirliklerini kullanmanız romantik bir hava yaratabilir.

Bu resimde gördüğünüz gibi çok sayıda bitki kullanılarak balkonda güzel bir hava yakalanmış. Balkonun renginden zıt renk olan kırmızı beyaz renkleri sandalyelerin üzerine yerleştirmek canlılık getirmiş.

Balkonunuzu bu şekilde her rengi içeren ürünlerden oluşturabilirsiniz. Özellikle yaz aylarına çok uygun olan bu balkon dekorasyonu canlılığı üst seviyelere taşımış.

Bu örnekte gördüğünüz gibi balkonunuzda gölgelik olması sizin için müthiş bir konfor olacaktır. Özellikle öğle saatlerinde güneş ışıkları direk olarak balkona vurduğunda bu gölgelik sayesinde korunmuş olacaksınız.
Bir dikkat etmeniz gerek konu da yağmurlar. Sık sık yağmur yağan bölgelerde balkondaki minderler, eşyalar ıslanabilir. Bu nedenle balkon eşyalarını kolay katlanabilir, kaldırılabilir olarak seçmelisiniz.

Eğer balkonunuzun önünde seyredilebilecek manzaralar varsa dekorasyonu önceki örneklerdeki gibi abartmaya gerek yok. Birkaç aksesuar ve şezlongdan oluşan sade bir balkon size yetecektir. Buradaki amaç sadece manzaraya odaklanmaktır. Manzara size huzur verirken değişik renklerdeki çok sayıda aksesuar bu bütünlüğü bozabilir.

Balkon Dekorasyon Fikirleri

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s