Salon Dekorasyonundan Örnekler

Salon dekorasyonu yaparken renk seçimine çok dikkat etmeliyiz. Çalışıp eve geldiğimizde üzerimizdeki yorgunluğu hafifletecek ve bizi ferahlatacak renklerle donatılmış bir solan bize çok iyi gelecektir. Rengarenk onlarca renk çeşidinin bulunduğu ortamda ise huzur bulmak için tek çare gözleri kapamak olur.
Bu nedenlerden dolayı bize huzur verip salonumuzu kaplayacak renk beyazdır. Beyaz ve beyaza yakın açık renkler kullanabilir diğer renkleri küçük detay objelerde kullanabilirsiniz.

Fakat bu kadar çok beyaz rengi kullanmak evinizde bir soğuklukta yaratabilir. Bundan kurtulmanın en iyi çözümü beyazın kırık renklerini kullanmaktır.

Bu resimdeki dekorasyonda beyaz renkler ile gayet sıcak bir ortam yaratılmış.
Salon dekorasyonunda aksesuarlara çok önem vermelisiniz. Aksesuardaki detaylar doğrudan tasarımınızı etkileyecektir. Aksesuar rengini salon renginden farklı yapmanız daha iyi olacaktır. Yukarıdaki resimdeki gibi iyi aksesuar seçimi odaya canlılık getirir. Evinizdeki bitkiler en iyi aksesuarlarınız olacaktır.
Aksesuarlarla birlikte şömine ve orta masa salona direk enerji getirir. Şömine rengini salon rengine yakın tutarken masa rengini ise salon rengiyle uyumlu ancak daha değişik bir renk olarak seçin.

Ana renk olan beyazın yanında ikinci plandaki renk hiçbir zaman bir ana ürünün rengi olmasın.

Perdelerinizin renk seçimini ana renge yakın tutabilirken çok zıt bir renkte kullanabilirsiniz. Örneğin kırmızı renk perde salona canlılık getirecektir. Salon Dekorasyonundan Örnekler

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s