Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ev dekorasyonunda burada anlatacağımız üç basit kuralı uygulayarak evinizi güzelleştirebilirsiniz. Eşyalar, renk, desen, doku gibi unsurların birlikte kullanılma sanatının inceliklerinden bahsedeceğiz.

Görünüş olarak büyük değişiklikler olan salon, mutfak, oturma odası yerleşimi gibi özelliklerle birlikte, boya rengi ve perde desenine kadar geniş bir çalışma sizi bekliyor.Ev dekorasyonununu üç adımda özetlemek mümkün olacaktır.
Ev dekorasyonu 1. kural: Doğadan ilham almak
Evlerde iç mekanı tasarlarken, doğanın çizgilerini kendimize referans alabiliriz.

Gökyüzünün, denizlerin ya da bitkilerin renklerindeki uyum size yol gösterecektir. Hangi renkleri sevdiğinizi, hangi ortamlarda huzurlu, rahat olduğunuzu keşfetmeye ne dersiniz? Evet, evinizi kendinize en uygun yaşanacak yer yapmak için doğadan yardım alın.
Ev dekorasyonunun ince noktalarından birisi asimetrik uyumu sağlamaktır. Doğada renklerin ve cisimlerin uyumunu anlamaya çalışın. Ağaçların dümdüz olmamasından yola çıkın ve eğri çizgiler ve desenlerin dünyasına merhaba deyin.

2. kural: Renklerin Uyumunu Sağlayın
Bir rengin tonları şeklinde ev tasarlamaktan vazgeçin. Renk ve desenleri seçerken birbirinden farklı renk, desen ve dokuları bir arada kullanarak çok daha konforlu bir atmosfer yaratabilirsiniz.

3. Evin Aydınlığı: Işığı doğru kullanmak
Evinizin günün belirli saatlerinde aldığı ışık miktarına dikkat etmelisiniz. Dekorasyon için kullanacağınız renkler, evin aydınlık durumuna göre seçilmelidir.
Ev dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken hususları öğrendiniz. Artık uygulama vakti. Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli ?

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s