Kış İçin Bahçe Dekorasyonu

Yaz aylarını geride bıraktık. Hava yavaş yavaş soğumaya başladı bile. Yazın sürdüğünüz bahçe keyfini doya doya, kışın da sürmek ister misiniz? Hem de kar yağarken, o manzarayı seyrederek bir kahve yudumlamak… Düşüncesi bile çok keyifli durmakta. Eğer sizin de canınız çektiyse ve bir bahçeniz varsa, onu kışa hazırlayabilirsiniz. Bunu nasıl mı yapacaksınız? Belki bilmeyenler olabilir ama kış bahçesi diye bir şey var. Bahçenizin bir bölümünün üstü ve yanları kapatılarak, bahçeniz kışa hazırlanabilir. Bu kapatma işlemi cam ile yapıldığından dolayı, dışarı rahat bir şekilde izlemek için hiçbir engeliniz de bulunmamakta.

Kış bahçesi modelleri, adından da anlaşıldığı gibi bahçelerde kış aylarına uygun alanlar sunmaktadır. Her mevsim kullanılabilir ama soğuk işlemediğinden dolayı kışın kullanıma idealdir. Yalnız her bahçe yapısına göre uygun olmayabilir. Eğer böyle bir sistem yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işleri yürüten bir firma ile görüşebilir, daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz.
Her alanda olduğu gibi kış bahçesi modelleri içinde en çok merak edilenlerden biri fiyattır, herhalde. Kış bahçesi modellerinin fiyatları uygulanacak alanın büyüklüğüne, kullanılacak olan malzemenin kalitesine, istenilen özelliklere değişkenlik gösterebilir. Örneğin: dilerseniz hem ısı yalıtımı yaptırabilir, hem de bu kış bahçesinde ses yalıtımı da yaptırabilirsiniz. Bu tamamen sizin istek ve arzularınıza göre değişmekte. Aynı şekilde fiyat da bu orantıda değişkenlik göstermektedir. En doğru bilgi için, bahçenizin resmini ya da bahçenizi bir firma yetkilisine gösterebilir, istediğiniz ölçülerde kış bahçesi modeli için fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Kış bahçesi diyoruz ama bu bahçeler sadece soğuk aylarda mı kullanılabilir? Tabii ki hem kışın, hem de farklı hava koşullarında kullanılabilir. Yazın bile kullanabilirsiniz. Çatısı ve etrafı açılan modeller, her mevsim kullanıma uygundur. Ayrıca bazı modeller güneşi engelleyen özelliği ile de tercih edilmektedir.

Kış bahçesi modelleri arasından birini, siz de bahçenize yaptırdınız diye düşünelim. Peki buranın dekorasyonu nasıl olmalı? Eğer bahçe mobilyalarınız varsa, kış bahçesi için ayırdığınız bölüme bu mobilyalarınızı konumlandırabilirsiniz. Eğer yoksa bahçe mobilyası takımı alarak, bu mobilyaları hem kışın hem de yazın kullanabilirsiniz. Unutmamanız gereken tek nokta, size huzur veren bir alan oluşturmak olmalı. Dilerseniz bir kitaplık bile koyabilirsiniz, bu kapalı bahçenize. Kış İçin Bahçe Dekorasyonu

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s